Keystone KTLD-36-UV-1500-VDIM-L2 36W Constant Current LED Driver
Constant current LED driver
Total power: 36W
Input voltage: 120~277Vac ± 10%
Number of outputs: One
UL 8750 IP20 design for dry and damp location
Dimmable with 0-10V dimmer
5 year warranty
SKU
KTLD-36-UV-1500-VDIM-L2
Constant current LED driver
Total power: 36W
Number of outputs: One
Dimmable with 0-10V dimmer
5 year warranty
More Information
Part Number KTLD-36-UV-1500-VDIM-L2
Manufacturer Keystone Technologies
Watts 36 Watts
Input Voltage 120V
Minimum Operating Temperature -22ºF
Dimmable Yes
Dimensions Length (L): 6.46” Width (W): 1.89”
Warranty 5 Year
Lead Time In Stock - Quick Ship
UPC Code 890949007105
Write Your Own Review
You're reviewing:Keystone KTLD-36-UV-1500-VDIM-L2 36W Constant Current LED Driver
Customer Questions
No Questions
Please, mind that only logged in users can submit questions
Ask a question about: Keystone KTLD-36-UV-1500-VDIM-L2 36W Constant Current LED Driver