Keystone KTLD-4LT8-UV-10C-VDIMLED Driver for (3-4) KT-LED10T8-48G-8xx-E; 0-10V dimming, 270 mA output current
Constant Current Output | 120-277V Input | 0-10V Dimming
SKU
KTLD-4LT8-UV-10C-VDIM
• Compatible with Keystone External Drive T8 LED Lamps
• Meets FCC Part 15 (Class B) Consumer Limits
• Short Circuit Overload and Open Load Protection
• Type 1 Outdoor, Suitable for Dry and Damp Locations
• UL8750 Recognized Component
• Dimmable with 0–10V dimmer, minimum dim 10%
More Information
Part Number KTLD-4LT8-UV-10C-VDIM
Manufacturer Keystone Technologies
Watts 55 Watts
Input Voltage 120V-277V
Output Voltage 48V
Minimum Operating Temperature –20°C
Maximum Operating Temperature 45°C
Dimmable No
Dimensions 3.50"x1.80"x1.30"
Certifications
Warranty 10 Year
Lead Time In Stock - Quick Ship
UPC Code 843654123356
Write Your Own Review
You're reviewing:Keystone KTLD-4LT8-UV-10C-VDIMLED Driver for (3-4) KT-LED10T8-48G-8xx-E; 0-10V dimming, 270 mA output current
Customer Questions
No Questions
Please, mind that only logged in users can submit questions
Ask a question about: Keystone KTLD-4LT8-UV-10C-VDIMLED Driver for (3-4) KT-LED10T8-48G-8xx-E; 0-10V dimming, 270 mA output current