* Excludes certain products - Only available for purchases of $1000 or More
Venas Troffer Retrofit Kit features a timeless design preferred by architects, engineers, building owners and other specifiers. In addition to aesthetics, this series provides high-efficiency general illumination for large, open spaces such as doctor's offices, classrooms, libraries, airports and many other commercial applications.
• 2X2FT OR 2X4FT LED Troffer Retrofit Kit
• 15W/25W/36W/50W
• AC100-277V
| Part Number | ZY-R4-15W/25W/36W XDZ |
|---|---|
| Troffer Size | 2' x 2' |
| Color Temperature | 3500 Kelvin, 4000 Kelvin, 5000 Kelvin |
| Watts | 15 Watts, 25 Watts, 36 Watts, 50 Watts |
| Lumens | 2100lm-7000lm |
| Input Voltage | 100V-277V |
| Dimmable | Yes |
| Rated Life | 50,000 hours + |
| Dimensions | 2X2FT |
| Certifications | ![]() ![]() ![]() |
| Warranty | 5 Year |
| Lead Time | In Stock - Quick Ship |