AFX GEMP32LAJUDGD GEMP Series 32" Gemini LED Pendant 120-277 Volt 55 Watt CCT Selectable Gold Finish
SKU
GEMP32LAJUDGD
Electrical:
Input 120-277 VAC 60 HZ. Compatible with residential (TRIAC/ELV) and commercial (0-10V) dimmers. TRIAC and ELV dimming only at 120 VAC.
LED:
Integrated LED modules capable of producing: 45W = 2200 delivered lumens 60W = 3000 delivered lumens Selectable 2700K, 3000K, 3500K, 4000K, 5000K (CCT). Rated for 50,000 Hrs., 90 CRI.
More Information
Part Number GEMP32LAJUDGD
Rated Life 50,000 hours +
Input Voltage 120V-277V
Dimmable Yes
Dimensions 4"x 32"
Lead Time In Stock - Quick Ship
UPC Code 37949501688
Write Your Own Review
You're reviewing:AFX GEMP32LAJUDGD GEMP Series 32" Gemini LED Pendant 120-277 Volt 55 Watt CCT Selectable Gold Finish
Ask a question about: AFX GEMP32LAJUDGD GEMP Series 32" Gemini LED Pendant 120-277 Volt 55 Watt CCT Selectable Gold Finish