AFX GILW1210LAJENBZ GILW Series 10" Gilbert LED Outdoor Wall 120 Volt 80 Watt CCT Selectable Oil Rubbed Bronze Finish
SKU
GILW1210LAJENBZ
Electrical:
Input 120 VAC / 60Hz. Minimum starting temp -4° F/-20° C Integrated photocell for dusk to dawn operation.
LED:
Integrated LED modules capable of producing: 35W = 2700 delivered lumens 80W = 7300 delivered lumens Adjustable Choice 3000K, 4000K, 5000K (CCT). Rated for 50,000 Hrs. 80 CRI.
More Information
Part Number GILW1210LAJENBZ
Rated Life 50,000 hours +
Input Voltage 120V
Dimmable No
Dimensions 10"x 11.5"x 17"
Lead Time In Stock - Quick Ship
UPC Code 37949503934
Write Your Own Review
You're reviewing:AFX GILW1210LAJENBZ GILW Series 10" Gilbert LED Outdoor Wall 120 Volt 80 Watt CCT Selectable Oil Rubbed Bronze Finish
Ask a question about: AFX GILW1210LAJENBZ GILW Series 10" Gilbert LED Outdoor Wall 120 Volt 80 Watt CCT Selectable Oil Rubbed Bronze Finish