* Excludes certain products - Only available for purchases of $1000 or More
This decorative dimmable fixed rail features reliable high-performance LEDs. Heads swivel and pivot to direct light where needed. Applications that this fixture could fit well include: kitchens, retail environments, and anywhere that needs highlighted illumination.
• Finish The canopy and rail are painted black.
• 24W
• 3000K
• Diffuser Solid acrylic diffuser
| Part Number | GUSW1010LAJENBK |
|---|---|
| Manufacturer | AFX |
| Watts | 12 Watts |
| Lumens | 1100lm |
| CRI | 90 |
| Color Temperature | 3000 Kelvin, 4000 Kelvin, 5000 Kelvin |
| Rated Life | 50,000 hours + |
| Input Voltage | 120V |
| Dimmable | No |
| Minimum Operating Temperature | -4° F |
| Maximum Operating Temperature | 104°F |
| Dimensions | 9-3/4" 9-1/2" 9-3/4" |
| Certifications | ![]() ![]() ![]() |
| Warranty | 5 Year |
| Specification Sheet | |
| UPC Code | 037949488484 |
| Lead Time | In Stock - Quick Ship |