* Excludes certain products - Only available for purchases of $1000 or More
• Low profile, low glare, low flicker, classic design
• Ambient operating temperature: -200 C(-40 F) to 500 C(1220 F)
• THD<20%, Power Factor>0.97
• Emergency backup options available
| Part Number | ECRT22-20W-T1-R0-R1 |
|---|---|
| Manufacturer | ATG Electronics |
| Color Temperature | 3500 Kelvin, 4000 Kelvin, 5000 Kelvin |
| Watts | 20 Watts, 25 Watts, 30 Watts |
| Lumens | 3,839 |
| Lumens Per Watt | 132.8 |
| Input Voltage | 120V-277V |
| Dimmable | No |
| Rated Life | 54,000 hours+ |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | - 50°C |
| Dimensions | 23.7x23.7x2.1 |
| Certifications | ![]() ![]() ![]() |
| Warranty | 5 Year |
| Lead Time | In Stock - Quick Ship |