Generation Lighting GLC1218MBK Maya 8 Light Chandelier Midnight Black 120V 60 Watts Max
SKU
GLC1218MBK
Material List:
1 Body - Steel - Midnight Black
3 12" Stem - Steel - Midnight Black
1 6" Stem - Steel - Midnight Black
Dimensions:
Diameter: 17.75"
Width: 27.38"
Height: 17.75"
Wire: 120" (color;Black)
Mounting Proc.: Screw Collar - Stem
Connection: Mounted To Box
Bulbs:
8 - Candelabra G16-1/2 60.0w Max. 120v Not included
More Information
Part Number GLC1218MBK
Manufacturer Generation Lighting
Base Type Candelabra
Dimensions 17.75
Width 27.38
Height 17.75
Dimmable No
Watts 60 Watts
Input Voltage 120V
Certifications ETL Listed,
UPC Code 785652147296
Lead Time Ships in 2-3 Business Days
Write Your Own Review
You're reviewing:Generation Lighting GLC1218MBK Maya 8 Light Chandelier Midnight Black 120V 60 Watts Max
File Icon Spec Sheet (125.75 kB)
Ask a question about: Generation Lighting GLC1218MBK Maya 8 Light Chandelier Midnight Black 120V 60 Watts Max