* Excludes certain products - Only available for purchases of $1000 or More
Halco PL10V/835/BYP/LED LED Plug-In Vertical Bypass 10w 3500k G24q 81141
ProLED Plug-in lamps are long-lasting, energy efficient replacements for CFL lamps with 4-pin G24q bases without any fixture re-wiring.
Halco PL10V/835/BYP/LED LED Plug-In Vertical Bypass 10w 3500k G24q 81141
| Part Number | PL10V/835/BYP/LED |
|---|---|
| Manufacturer | Halco Lighting |
| Watts | 10 Watts |
| Lumens | 1000 |
| Lumens Per Watt | 77 |
| CRI | 82 |
| Color Temperature | 3500 Kelvin |
| Beam Angle | Not Specified |
| Input Voltage | 120V |
| Rated Life | 50,000 hours + |
| Dimmable | No |
| Minimum Operating Temperature | -4° F |
| Maximum Operating Temperature | 113°F |
| Base Type | G24Q 4-pin |
| Dimensions | 4.6" MOL x 2.5 DIAMETER |
| Warranty | 5 Year |
| Certifications | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Specification Sheet | |
| UPC Code | 807154811410 |
| Lead Time | In Stock - Quick Ship |