* Excludes certain products - Only available for purchases of $1000 or More
Constant Current Output | 120–277V Input | 0–10V Dimming
1 or 2 TYPE C T5HO LAMPS
• Compatible with Keystone external drive T5HO LED lamps
• Meets FCC Part 15 (Class B) consumer limits
• Short circuit overload and open load protection
• Type 1 outdoor, uuitable for dry and damp locations
• UL8750 Recognized component
• Dimmable with 0–10V Dimmer
• Operating temperature: −20ºC/−4ºF to 45ºC/113ºF
• 85ºC/185ºF maximum case temperature
• Input frequency: 50/60 Hz
• THD: <20%
| Part Number | KTLD-2LT5HO-UV-22C-VDIM |
|---|---|
| Manufacturer | Keystone Technologies |
| Watts | 22 Watts |
| Input Voltage | 120V-277V |
| Output Voltage | 120V-277V |
| Minimum Operating Temperature | -4ºF |
| Maximum Operating Temperature | 113ºF |
| Dimmable | Yes |
| Dimensions | Length: 9.50" Diameter: 1.10" |
| Certifications | ![]() ![]() |
| Warranty | 5 Year |
| Lead Time | In Stock - Quick Ship |
| UPC Code | 843654121314 |