Black finish version, same flexible personality. This 2ft linear strip lets you switch between 10W, 12W, 16W, and 20W while choosing any color temperature from 2700K to 5000K. It keeps things sharp, adjustable, and a little more dressed up thanks to the black housing.
SKU
LM-2UF10WCSBTA
More Information
Part Number LM-2UF10WCSBTA
Manufacturer Maxlite
Watts 10 Watts, 12 Watts, 16 Watts, 20 Watts
Lumens 100% DOWN @20W 2240LM
Color Temperature 2700 Kelvin, 3000 Kelvin, 3500 Kelvin, 4000 Kelvin, 5000 Kelvin
CRI ≥90
Beam Angle 110°
Input Voltage 120V-277V