Compact but surprisingly versatile, this 2ft L-Max Gen 2 linear strip switches between 10W, 12W, 16W, and 20W while covering 2700K to 5000K. With 90 CRI output and TAA compliance, it delivers clean lighting that knows how to adjust to the room.
SKU
LM-2UF10WCSTA
More Information
Part Number LM-2UF10WCSTA
Manufacturer Maxlite
Watts 10 Watts, 12 Watts, 16 Watts, 20 Watts
Color Temperature 2700 Kelvin, 3000 Kelvin, 3500 Kelvin, 4000 Kelvin, 5000 Kelvin
CRI ≥90
Input Voltage 120V-277V