Bold look, flexible performance. This 4ft L-Max Gen 2 linear strip lets you switch between 20W, 24W, 32W, and 40W while choosing any CCT from 2700K to 5000K. With a black finish, 90 CRI output, and TAA compliance, it is ready to light the space and look good doing it.
SKU
LM-4UF20WCSBTA
More Information
Part Number LM-4UF20WCSBTA
Manufacturer Maxlite
Watts 20 Watts, 24 Watts, 32 Watts, 40 Watts
CRI ≥90
Color Temperature 2700 Kelvin, 3000 Kelvin, 3500 Kelvin, 4000 Kelvin, 5000 Kelvin
Dimmable No
Input Voltage 120V-277V