Maxlite M30UC4W-WCSBWCRTA, M Series 15/22/30 Watt, Changeable Lens 4W, 3000/4000/5000K, Wall Mount, C-MAX Ready, TAA, Bronze, 112511
Compact but versatile, this M Series fixture switches between 15W, 22W, and 30W while offering 3000K, 4000K, or 5000K color options. With a changeable lens, wall mount design, C-MAX readiness, and TAA compliance, it delivers flexible lighting in a clean bronze finish without overcomplicating the setup.
SKU
M30UC4W-WCSBWCRTA
More Information
Part Number M30UC4W-WCSBWCRTA
Manufacturer Maxlite
Watts 15 Watts, 22 Watts, 30 Watts
Color Temperature 3000 Kelvin, 4000 Kelvin, 5000 Kelvin
Dimmable No
Input Voltage 120V-277V
Lead Time In Stock - Quick Ship
Write Your Own Review
You're reviewing:Maxlite M30UC4W-WCSBWCRTA, M Series 15/22/30 Watt, Changeable Lens 4W, 3000/4000/5000K, Wall Mount, C-MAX Ready, TAA, Bronze, 112511
Customer Questions
No Questions
Please, mind that only logged in users can submit questions
Ask a question about: Maxlite M30UC4W-WCSBWCRTA, M Series 15/22/30 Watt, Changeable Lens 4W, 3000/4000/5000K, Wall Mount, C-MAX Ready, TAA, Bronze, 112511