* Excludes certain products - Only available for purchases of $1000 or More
• Covers 3 applications - Area, Flood and Wall
• 4 sizes, 9 wattages – 40/55W, 75/100W, 125/150W and 200/250/320W
• Multiple mounting options for wall, area and flood applications
• Comprehensive range of optic choices for area, flood and wall design requirements
• HV – 277-480V option
• CCT Selection – 3000/4000/5000K
• Compatible with field installable c-Max controls
• Avi-On controls compatible (factory installed)
• TAA Compliant
| Part Number | M320HW-CSBACR |
|---|---|
| Manufacturer | Maxlite |
| Watts | 320 Watts |
| Lumens | 45586 |
| CRI | ≥70 |
| Color Temperature | 3000 Kelvin, 4000 Kelvin, 5000 Kelvin |
| Beam Angle | Type 5 |
| Input Voltage | 277-480V |
| Rated Life | 174,000 hours |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | 40°C |
| Dimensions | 17.8"x3.19"x21.6" |
| Certifications | ![]() ![]() |
| Warranty | 10 Year |
| Lead Time | In Stock - Quick Ship |
| UPC Code | 767627022081 |