Maxlite RCF6N20TWMSTA, Universal Downlight 6", 20 Watt, 120-277 Volt, Tunable White 2700K-6500K, PIR Sensor With Network Controls, TAA, 113931
Flexible lighting with smart instincts, this 6 inch downlight delivers 20W with tunable white ranging from 2700K to 6500K. Equipped with a PIR sensor and network controls, it adjusts intelligently and keeps the space feeling just right without constant tweaking.
SKU
RCF6N20TWMSTA
More Information
Part Number RCF6N20TWMSTA
Manufacturer Maxlite
Recessed Can Size 6 Inch
Watts 20 Watts
Lumens 2000
CRI ≥90
Color Temperature 2700 Kelvin, 3000 Kelvin, 3500 Kelvin, 4000 Kelvin, 5000 Kelvin, 6500 Kelvin
Dimmable No
Input Voltage 120V-277V
Dimensions 6in
Certifications
Write Your Own Review
You're reviewing:Maxlite RCF6N20TWMSTA, Universal Downlight 6", 20 Watt, 120-277 Volt, Tunable White 2700K-6500K, PIR Sensor With Network Controls, TAA, 113931
Ask a question about: Maxlite RCF6N20TWMSTA, Universal Downlight 6", 20 Watt, 120-277 Volt, Tunable White 2700K-6500K, PIR Sensor With Network Controls, TAA, 113931