Maxlite RCF8N28TWMSTA, Universal Downlight 8", 28 Watt, 120-277 Volt, Tunable White 2700K-6500K, PIR Sensor With Network Controls, TAA, 113932
Big on flexibility, this 8 inch downlight delivers 28W with tunable white ranging from 2700K all the way to 6500K. With a PIR sensor and network controls, it adjusts intelligently and keeps lighting comfortable without needing constant tweaking.
SKU
RCF8N28TWMSTA
More Information
Part Number RCF8N28TWMSTA
Manufacturer Maxlite
Recessed Can Size 8 Inch
Watts 28 Watts
Color Temperature 2700 Kelvin, 3000 Kelvin, 3500 Kelvin, 4000 Kelvin
Write Your Own Review
You're reviewing:Maxlite RCF8N28TWMSTA, Universal Downlight 8", 28 Watt, 120-277 Volt, Tunable White 2700K-6500K, PIR Sensor With Network Controls, TAA, 113932
Ask a question about: Maxlite RCF8N28TWMSTA, Universal Downlight 8", 28 Watt, 120-277 Volt, Tunable White 2700K-6500K, PIR Sensor With Network Controls, TAA, 113932