* Excludes certain products - Only available for purchases of $1000 or More
| Part Number | S11476 |
|---|---|
| Manufacturer | Satco |
| Watts | 14 Watts |
| Lumens | 1250 |
| CRI | ≥90 |
| Color Temperature | 5000 Kelvin |
| Beam Angle | 40° |
| Input Voltage | 120V |
| Rated Life | 15,000 hours |
| Minimum Operating Temperature | –20°C |
| Maximum Operating Temperature | 40°C |
| Dimensions | 4.72'x4.72'x5.35' |
| Certifications | ![]() ![]() ![]() |
| Warranty | 3 Year |
| Lead Time | In Stock - Quick Ship |