* Excludes certain products - Only available for purchases of $1000 or More
| Part Number | S13174 |
|---|---|
| Manufacturer | Satco |
| Watts | 150 Watts |
| Lumens | 18000L |
| CRI | >80 |
| Color Temperature | 5000 Kelvin |
| Beam Angle | 360° |
| Input Voltage | 120V |
| Rated Life | 30,000 hours + |
| Dimmable | No |
| Minimum Operating Temperature | –30°C |
| Maximum Operating Temperature | 60°C |
| Dimensions | 13.11'x7.87'x6.3' |
| Warranty | 3 Year |
| Certifications | ![]() ![]() ![]() |
| Lead Time | In Stock - Quick Ship |