* Excludes certain products - Only available for purchases of $1000 or More
Dauer 75-Watt Integral Timer Transformer 490549
The 75-watt outdoor timer transformer has a built-in analog timer. Stainless-steel housing. 12V and 15V taps, max of 6.35 amps total. Photocell plug. Circuit breaker. Three-year warranty.
| Part Number | 490549 |
|---|---|
| Manufacturer | Dauer |
| Input Voltage | 120V |
| Output Voltage | 12V, 15V |
| Dimensions | 4.4" x 4.75" x 8" |
| Certifications | ![]() |
| Warranty | 5 Year |
| Lead Time | In Stock - Quick Ship |
ON ORDERS OVER $1000 ONLY
USE CODE: SUPER5OFF
Chat with a lighting expert.

