Maxlite RCF4N10TWMSTA, Universal Downlight 4", 10 Watt, 120-277 Volt, Tunable White 2700K-6500K, PIR Sensor With Network Controls, TAA, 113930
Small in size but big on flexibility, this 4 inch downlight delivers 10W with tunable white from 2700K all the way to 6500K. With a PIR sensor and network controls, it adjusts intelligently and keeps lighting exactly where you want it.
SKU
RCF4N10TWMSTA
More Information
Part Number RCF4N10TWMSTA
Manufacturer Maxlite
Recessed Can Size 4 Inch
Watts 10 Watts
Lumens 910
CRI ≥90
Color Temperature 2700 Kelvin, 3000 Kelvin, 3500 Kelvin, 4000 Kelvin, 5000 Kelvin, 6500 Kelvin
Dimmable No
Input Voltage 120V-277V
Dimensions 4in
Certifications
Write Your Own Review
You're reviewing:Maxlite RCF4N10TWMSTA, Universal Downlight 4", 10 Watt, 120-277 Volt, Tunable White 2700K-6500K, PIR Sensor With Network Controls, TAA, 113930
Ask a question about: Maxlite RCF4N10TWMSTA, Universal Downlight 4", 10 Watt, 120-277 Volt, Tunable White 2700K-6500K, PIR Sensor With Network Controls, TAA, 113930